Erdoğan: Bodrum katlarını gazino haline haline getirmeye müsaade edenler kim?

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da İbn Haldun Üniversitesi’nde TÜRGEV tarafından düzenlenen iftar programında açıklamalarda bulundu. Erdoğan, konuşmasında Beşiktaş Gayrettepe’de 29 işçinin ölümüne neden olan yangın üzerinden CHP’li belediyelere de yüklendi.

Gayrettepe’de bulunan ‘Masquerade’ isimli gece kulübünde 2 Nisan 2024 günü, saat 12.35 sıralarında çıkan yangında, 29 kişi hayatını kaybetmişti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 şüpheli bugün Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Şüphelilerden 3’ü savcılıktan serbest bırakılırken; 8’i “Taksirle ölüme neden olma” suçundan tutuklandı.

TIKLAYIN  – Beşiktaş’taki iş yerlerinin yüzde 85’i kaçak çıktı, belediye “neden göz yumuldu?” sorusunu yanıtsız bıraktı

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan satır başları:

“Tek cümle kurmadılar”

TIKLAYIN – Beşiktaş’taki yangında ön bilirkişi raporu: Yangın çıkış kapısı kapalı, yangın söndürme sistemi çalışmıyor

Ülkemizi geldiği noktadan ileri götürebilmek için sizin enerjinize yeteneğinize ihtiyacımız var. Bu çağa mührünü vuracak olan sizlersiniz. Kimsenin bizim özgüvenimizi örselemesine müsaade etmeyeceğiz. Bizler sadece 100 yıllık devletin mensupları değiliz aynı zamanda bin yıllık cihan imparatorluğunun köklü medeniyetin takipçileriyiz. Başkaları gibi önünü sonunu düşünmeden fevri hareket edemeyiz. Sizlerden kendi şahsi geleceğiniz yanında ülkenizin istikbaliyle ilgili hayaller kurmanızı istiyorum. Unutmayın, imkan size gelmez siz imkanlara gideceksiniz. Projeleriniz tezlerinizle beraber mücadele azminiz varsa hiçbir güç sizi yolunuzdan döndüremez. Sizlerden yarını değil daha ötesini görerek çalışmanızı ve kendinizi geliştirmenizi bekliyoruz. TÜRGEV’in çalışmalarını takdirle karşıladığımı belirtmek istiyorum. Sizlerden beklentimiz dijital kültürde de içerik üreticisi olmanızdır. Merhum Menderes’ten bu yana canımızla emeklerimizle büyüterek bugüne getirdiğimiz çok partili dönemimiz mahalli seçimlerden de başarıyla çıktı.

“31 Mart daha büyük zaferlerin habercisi olacak”

Bizler kadere ve takdire inanan insanlarız. Sonuçların da davamız mücadelemiz açısından hayra tebdil olacağına yürekten inanıyoruz. 31 Mart sadece yeni bir dönüm noktası değil, daha büyük zaferlerin habercisi olacaktır. Yolumuza yenilenmiş tazelenmiş güçlenmiş şekilde devam edeceğiz. Ben bugüne kadar gençlerle yürümüş bir büyüğünüzüm. Milletimiz için nice saldırıları göğüsledik. Bizim karşılaştığımız sıkıntıları gençlerimiz yaşamasın diye emek verdik. Bedel ödesek bile ülkemize insanımıza siz gençlerimize bedel ödettirmemeye çalıştık. Gençlerimiz olarak sizlerde sorumluluklarınızı yerinize getireceksiniz. Artık biz siz gençlerimizin zamanının misafiriyiz. Davamızı inşallah yakında sizler taşıyacaksınız. sizlerin vakur duruşunu azmini gördükçe verdiğimiz mücadelenin boşa gitmediğini görmenin bahtiyarlığını yaşıyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir